Detail publikace

Aplikace celočíselných bodů eliptických křivek v teorii kubických a kvartických polynomů

KLAŠKA, J.

Originální název

Aplikace celočíselných bodů eliptických křivek v teorii kubických a kvartických polynomů

Anglický název

Applications of integral points on elliptic curves in theory of cubic and quartic polynomials

Typ

článek v časopise - ostatní, Jost

Jazyk

čeština

Originální abstrakt

V následující přehledové studii seznámíme čtenáře s několika zajímavými výsledky, které byly dosaženy v teorii kubických a kvartickýc polynomů s daným diskriminantem

Anglický abstrakt

In the following review, we introduce readers to some interesting results that have been achieved in theory of cubic and qurtic polynomials with a given discrimination.

Klíčová slova

kubický polynom, kvartický polynom, eliptická křivka

Klíčová slova v angličtině

cubic polynomial, quartic polynomial, elliptic curve

Autoři

KLAŠKA, J.

Vydáno

9. 3. 2025

Místo

Česká republika

ISSN

1805-1324

Periodikum

Kvaternion

Ročník

1

Číslo

1-2

Stát

Česká republika

Strany od

19

Strany do

40

Strany počet

22

URL

BibTex

@article{BUT197300,
  author="Jiří {Klaška}",
  title="Aplikace celočíselných bodů eliptických křivek v teorii kubických a kvartických polynomů",
  journal="Kvaternion",
  year="2025",
  volume="1",
  number="1-2",
  pages="19--40",
  issn="1805-1324",
  url="http://kvaternion.fme.vutbr.cz/2024/kv24_1-2_klaska_web.pdf"
}