Probíhá výběrové řízení na ERASMUS+
Svoji zkušenost a pár zajímavých postřehů a tipů z letošní stáže ve španělské Zaragoze stručně shrnul čerstvý absolvent FCH Karel Juřík.
„Na jaře letošního roku jsem absolvoval stáž na Univerzitě v Zaragoze. Zapojil jsem se do výzkumu depozice iontovým svazkem. Na podobném tématu jsem pracoval i ve své diplomové práci a tamní výzkumná skupina je považována za špičku v daném oboru. Navíc jsem se učil španělsky již na střední škole a vždy jsem se chtěl do Španělska podívat. Stáž jsem musel ukončit předčasně – kvůli rozšíření koronaviru. Z tohoto důvodu mi nepřinesla tolik, kolik by mohla, pokud by proběhla podle plánu. I tak jsem ale poznal mnoho nových lidí (jak na pracovní, tak osobní úrovni), s nimiž jsem i nadále v kontaktu, což beru za největší přínos této stáže.
Hlavní výhoda (a dle úhlu pohledu i nevýhoda) stáže spočívá v tom, že na rozdíl od studijních pobytů si vše domlouváme sami (včetně počátečního výběru destinace). To ale otevírá široké možnosti. Můžeme oslovit někoho, kdo dělá výzkum, o který se zajímáte, sídlí v místě, které jsme vždy chtěli navštívit, nebo můžeme využít svoje kontakty (každý máme známého, který má známého…).
Moje doporučení (kromě obligátního „nebát se“) je následující: Lepší je oslovit přímo konkrétního člověka, se/pod kterým byste chtěli pracovat. Pravděpodobně bude potěšen vašim zájmem o jeho práci, což násobně zvýší šance na pozitivní odpověď, než když byste kontaktovali např. HR oddělení.
P.S.: Překvapením pro mě bylo, jak mají Španělé kvalitní a naddimenzovanou infrastrukturu. Obecně pro cesty na západ platí, že po překonání D1 se již není čeho obávat. Cesta autem paradoxně vyjde dráž než letecky, ale následné zážitky za to stojí.“ Láká vás možnost poznávat nové obzory? Tak neváhejte a přihlaste se včas! Výběrové řízení na ERASMUS+ praktické či absolventské stáže a zahraniční studijní pobyty právě probíhá.
Publikováno | |
---|---|
Odkaz | https://www.fch.vut.cz/fakulta/media/f81551/d201373 |