EN  English

Prezentaci přístrojů firmy Bruker

Datum: 7. 6. 2018

Ve spolupráci s Fakultou chemickou Vysokého učení technického v Brně si Vás dovolujeme pozvat na prezentaci přístrojů TI Premier a UMT Tribolab od firmy Bruker. Během akce se seznámíte s možnostmi mechanického testování materiálů pomocí přístrojů řady Hysitron a UMT Tribolab. Workshop povede aplikační technik Jaroslav Lukeš a servisní a aplikační technik Ladislav Pařízek. Kdy: 7. 6. 2018 Kde: Fakulta chemická, Vysoké učení technické v Brně, Purkyňova 464/118 Brno

Více...

CMV představilo možnosti spolupráce na Veletrhu VVI

Datum: 15. 5. 2018

Centrum materiálového výzkumu při Fakultě chemické představilo na 3. ročníku Veletrhu Věda Výzkum Inovace nabídku výzkumné kapacity, možnosti spolupráce a projektové aktivity oblasti vědecké činnosti. Cílem prezentace je propojení vědecko výzkumné kapacity s podnikatelskou praxí a rozvoj komunikace a projektové spolupráce mezi akademickou a podnikatelskou sférou.

Více...

Setkání s vědou na Gymnáziu Břeclav

Datum: 15. 5. 2018

Na pozvání organizátorů akce ,,Setkání s vědou", pořádanou s podporou města Břeclav místním gymnáziem, prezentovali tradiční chemičtí propagátoři studium a vědeckou činnost naší fakulty. Cílem akce bylo přiblížení vědeckých a technických oborů studentům všeobecného gymnázia. Spokojenost byla znát na všech zůčastněných, takže děkujeme za podporu propagace studia na naší fakultě.

Více...

2. kolo přijímacího řízení do BAKALÁŘSKÉHO studia

Datum: 7. 5. 2018

Děkan fakulty chemické VUT v Brně vypsal pro akademický rok 2018/2019 2. kolo přijímacího řízení pro studium v BAKALÁŘSKÝCH studijních programech.

Více...Nedávno uskutečněné akce

Den sportu VUT - 16. 5. 2018

Datum: 16. 5. 2018

VUT bude opět sportovat. Letos je rektorský den určený pro pohyb vyhlášen na středu 16. května. Nebude chybět již tradiční souboj fakult o putovní pohár rektora...

Více...

Technologie čistírenství a vodárenství trochu jinak

Datum: 19. 4. 2018

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 17.30 zveme všechny, které to zajímá, na přednášku z cyklu projektu Mladá voda břehy mele. Přednáška je tématicky zaměřená na technologie čistírenství a vodárenství používané v praxi. Dozvíte se, jak to v praxi vypadá při zprovozňování technologií, které mnozí z nás znají pouze teoreticky z přednáškových hodin. Podíváme se na technologie z úhlu, který Vám ve škole nepředstaví, a to z pohledu elektrikáře a programátora řídícího SW technologií v jedné osobě. 

Přednáška se koná v posluchárně P4, FCH VUT v Brně, Purkyňova 118, Brno.

Více...

Chemie biogenních prvků byla tématem krajského kola chemické olympiády

Datum: 18. 4. 2018

Bylo nám ctí zajistit v minulém týdnu zázemí pro krajské kolo Chemické olympiády kategorie C.
Tématem letošního ročníku byla chemie biogenních prvků. Krajského kola se zúčastnilo celkem 38 soutěžících.
Na prvních třech místech se umístili:

1. místo - Jakub Schimmer - Gymnázium a Základní umělecká škola Šlapanice;

2. místo - Šimon Roubal - Gymnázium Brno, Křenová;

3. místo - Matěj Horák - Klasické a španělské gymnázium Brno-Bystrc.

Gratulace patří všem výhercům i ostatním zúčastněným.

 

Více...


Přehled akcíRSS